Alább a google térképen látszik, hogy van ott valami.
Magyar Kálmán - Novák Gyula: Somogy megye várai a középkortól a kuruc korig, 2005 kiadvány is említi
A vár területe téglalap alakú, kissé lekerekített sarkokkal. Belső területe lapos, közepén kisebb mélyedés van. ÉNy-i sarkában nagyobb bolygatás gödre mélyed , mellette a kidobott föld emelkedik. Köröskörül árok övezi, melynek külső oldalát lapos sánc kíséri. A ny-i oldalon az árok alig észrevehető, a sánc pedig a DNy-i sarka körül 20 méteres szakaszon megszűnik. A sánc magassága 1 m, az árok mélysége 1,5-2 m. A vár teljes területe 59x51 m 0,25 ha, belső területe 31x24 m 0,07 ha.
Vörös fogfű
Odontites vernus subsp. serotinus /Odontites rubra
Latin nevében is felfedezhető a fog szó (latinul a fog 'dent'). A fogfű fajok egyébként élősködők, de zöld levelükkel képesek a fotoszintézisre. Gazdanövényüktől vizet vagy tápanyagokat, ásványi sókat vesznek el.
(Forrás:Növényhatározó)
Közönséges bábakalács - Carlina vulgaris
Első ránézésre elszáradt növénynek tűnő virág, amely kaszálók, rétek viszonylag gyakori faja, a legeltetést és taposást is tűri. A bába szó régi jelentése tündér.
30-60 cm magas, egyszerű, vagy felső részén elágazó szárú kétéves vagy évelő növény. A szár végig leveles, barnás-bíboros árnyalatú lehet. Levelei egyszerűek, de a levéllemez tagolt. Alakjuk hosszúkás tojásdad vagy lándzsás. Fodrosak, a szélük fogas, tövisekben végződik, a szárra lefutóak. A fészkeket sárga, lilásbarna és sárgásbarna csöves virágok alkotják, melyeknek átmérője 1,5-3 cm. A virágok sátorban állnak a szár csúcsán. A fehér vagy szalmasárga, fényes fészekpikkelyek látványosabbak, ezek maradnak meg elvirágzás után is. A fészek is szúrós. Július-augusztusban virágzik. (Forrás: Növényhatározó)
További képek itt.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése